Zapisy na prawo jazdy Radom krok po kroku
– Jak zapisać się na prawo jazdy przez internet

Zanim zostaniesz kierowcą, musisz odbyć odpowiednie szkolenie oraz zdać egzamin państwowy. Pierwszym krokiem są jednak zapisy na prawo jazdy w Radomiu i skompletowanie niezbędnych dokumentów. Aktualnie wiele szkół wprowadza możliwość dopełnienia części formalności online. Jak zapisać się na prawo jazdy przez internet? Wyjaśniamy krok po kroku.

Zapisy na prawo jazdy Radom – obowiązujące warunki

Zacznijmy od podstaw, czyli omówienia warunków, jakie musi spełniać każdy kandydat na kierowcę. Są to kryteria ustanowione odgórnie i obowiązujące w całej Polsce. Jeżeli interesują Cię zapisy na prawo jazdy Radom, zwróć uwagę na poniższe zasady:

 • Kurs kat. B możesz rozpocząć najwcześniej po ukończeniu 17 lat i 9 miesięcy. Jako osoba niepełnoletnia musisz uzyskać pisemną zgodę od rodziców, a następnie dostarczyć ją do Wydziału Komunikacji. Jeżeli zdecydujesz się na zapisy na prawo jazdy w Radomiu po 18 roku życia, ta zasada Cię nie obowiązuje.
 • Kolejnym warunkiem, który musisz spełnić, by zapisy na prawo jazdy w Radomiu przebiegły bez problemu, jest uzyskanie numeru PKK. Ten dokument otrzymasz w Wydziale Komunikacji po dostarczeniu niezbędnych dokumentów.

 

Pamiętaj! Przed wizytą w Wydziale Komunikacji czekają Cię jeszcze: badania na prawo jazdy oraz wizyta u fotografa. Dlaczego? Podczas składania wniosku o prawo jazdy musisz dostarczyć orzeczenie lekarskie oraz aktualne zdjęcie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat formalności? Przeczytaj również artykuł: <Badanie na prawo jazdy Radom

Ile kosztują zapisy na prawo jazdy Radom?

Oprócz opłaty za kurs na prawo jazdy kat. B musisz przygotować swój budżet na kilka dodatkowych wydatków. Są one związane bezpośrednio z wymienionymi powyżej formalnościami. Zapisy na prawo jazdy Radom niosą ze sobą następujące opłaty:

 • Zdjęcia wykonane u fotografa – wszystko zależy od indywidualnych stawek fotografów,
 • Badania na prawo jazdy – maksymalny koszt wynosi 200 zł, jednak w Radomiu średnia stawka to 150 zł,
 • Wydanie prawa jazdy – wynosi ona 100,50 zł; tę opłatę należy uregulować podczas wizyty w urzędzie po odbiór numeru PKK lub przelać na konto urzędu.

 

Przed wizytą w OSK nie musisz martwić się już dodatkowymi kosztami. Teraz czeka Cię jeszcze opłacenie szkolenia oraz egzaminów państwowych po zakończeniu kursu.

Jak wyglądają zapisy na prawo jazdy Radom? 4 warianty

Jeżeli spełnisz powyższe warunki i dopilnowałeś wszystkich formalności, przychodzi czas na faktyczne zapisy na prawo jazdy Radom. Jak wspomnieliśmy we wstępie, aktualnie można skorzystać z możliwości zgłoszenia się do wybranego OSK przez internet. Bez wątpienia jest to duże udogodnienie – zwłaszcza w czasie pandemii. Niestety, nadal nie wszystkie szkoły dopuszczają możliwość zapisów i realizowania teorii zdalnie, czyli bez konieczności wizyt w OSK. W L-MOT dbamy przede wszystkim o to, by nasi kursanci czuli się komfortowo i wyjątkowo. Dlatego każdy ma wybór między 3 wariantami kursu, 4 wariantami zapisów na kurs prawa jazdy, a także możliwości odbycia zajęć teoretycznych online.

Jak wyglądają zapisy na prawo jazdy w OSK LMOT? To proste. Na naszej stronie znajdziesz niezbędne dane kontaktowe. 

 • Jeżeli zależy Ci na zgłoszeniu bezkontaktowym, możesz zadzwonić pod numer telefonu: 48 363 21 21 lub 792 024 042. 
 • Istnieje również możliwość zgłoszenia się na kurs mailowo. Wystarczy wysłać odpowiednią wiadomość na adres: info@l-mot.radom.pl.
 • Dodatkowo udostępniamy na naszej stronie formularz kontaktowy, za pomocą którego zgłosisz się do nas na szkolenie.
 • Ostatnią z możliwości jest wizyta w naszej siedzibie. Dzięki temu rozwiązaniu dopełnisz od razu podczas pierwszej wizyty wszelkich formalności.

 

Sprawdź naszą ofertę: Kurs na prawo jazdy w Radomiu

Jak zapisać się na prawo jazdy przez internet w OSK L-Mot?

Jeżeli zainteresowały Cię zapisy na kurs prawa jazdy online w naszej szkole, poniżej wyjaśniamy przebieg wszelkich formalności. Dzięki temu będziesz wiedział, na co się przygotować. Jak zapisać się na prawo jazdy przez internet w OSK L-Mot?

 • Po pierwsze kliknij przycisk “Zapisz się”, który znajduje się w prawym górnym rogu.
 • Następnie trafisz na stronę, gdzie pojawiają się niezbędne dane kontaktowe oraz wspomniany już formularz.
 • Teraz wystarczy zostawić wiadomość z pytaniem lub zgłoszeniem chęci zapisania się na kurs. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy pola: Imię, E-mail oraz treść wiadomości.
 • Po wypełnieniu formularza kliknij “Wyślij” i gotowe!

 

Kiedy dotrze do nas Twoja wiadomość, otrzymasz od nas odpowiedź, w której pojawia się instrukcja dotycząca dalszych kroków. Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i zadbamy o to, byś nie miał żadnych wątpliwości, że podejmujesz dobrą decyzję.

O czym pamiętać, by zapisy na prawo jazdy w Radomiu przebiegły bez problemu?

Zapisy na kurs prawa jazdy w Radomiu są poważnym krokiem, który może wiązać się ze stresem u kandydatów. My dbamy o to, aby nasi przyszli kursanci mieli pewność, co muszą zrobić, by uniknąć wszelkich problemów i nerwów. Wiedząc, jak przebiegają zapisy na kurs prawa jazdy krok po kroku, możesz wcześniej przygotować wszystkie dokumenty oraz zdobyć potrzebne informacje. Jeżeli dobrze zorganizujesz swój czas, dopełnisz wszelkich formalności nawet w jeden dzień.

Teraz przypomnijmy, o czym nie możesz zapomnieć, by zapis na kurs prawa jazdy odbył się bez żadnych przeszkód. 

 • Musisz mieć aktualne zdjęcie, które pojawi się w Twoim dokumencie prawa jazdy.
 • Niezbędne jest również orzeczenie lekarskie dopuszczające Cię do udziału w szkoleniu.
 • Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, musisz dostarczyć do Wydziału Komunikacji zgodę na zapis na kurs prawa jazdy w Radomiu.
 • Pamiętaj o wypełnieniu wniosku o wydanie prawa jazdy i odebranie swojego numeru PKK, który jest niezbędny do dopełnienia formalności w OSK.
 • Na koniec pamiętaj o obowiązujących opłatach.

 

Jeżeli nie zapomnisz o powyższych punktach, zapisy na kurs prawa jazdy w Radomiu nie powinny sprawić żadnych problemów. W przypadku pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu oraz zapisów na szkolenie!