Kurs prawa jazdy przez internet
– Czy jest możliwy?

Jeszcze kilka lat temu kurs prawa jazdy przez internet wydawał się czymś nieosiągalnym. Każdy kursant musiał uczestniczyć w wykładach stacjonarnych, a następnie odbyć szkolenie z pierwszej pomocy i zajęcia praktyczne. Pewne rzeczy pozostały bez zmian. Aktualnie jednak istnieje możliwość uczestniczenia w części teoretycznej “na odległość”. Czy warto odbyć kurs prawa jazdy przez internet? Na czym to polega?

Nauka jazdy przez internet – czy to w ogóle możliwe?

Coraz więcej szkół jazdy wprowadza internetowy kurs na prawo jazdy w części teoretycznej. Bez wątpienia jest to duże udogodnienie dla osób, które mają inne obowiązki i nie mogą uczestniczyć w wykładach w wyznaczonym terminie. Należy jednak podkreślić, że nauka jazdy przez internet dotyczy wyłącznie zdobywania wiedzy, a nie umiejętności prowadzenia samochodu. Zajęcia praktyczne w tradycyjnej formie są nieuniknione.

Nauka jazdy przez internet znajduje swoje odzwierciedlenie w przepisach ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. 2011 Nr 30 poz. 151). Część teoretyczna przeprowadzana w formie wykładów i ćwiczeń obejmuje:

  • podstawy kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym,
  • obowiązków i praw kierującego pojazdem.

 

Ustawa dopuszcza możliwość prowadzenia wykładów w formie nauczania na odległość z pomocą technik komputerowych oraz Internetu. 

Zajęcia teoretyczne, czyli internetowy kurs na prawo jazdy

Jeżeli zastanawiasz się, czy internetowy kurs na prawo jazdy w OSK L-MOT, przyniesie Ci taką samą wartość jak tradycyjne wykłady, rozwiejemy Twoje wątpliwości. Musisz wiedzieć, że teoria online odbywa się pod nadzorem ośrodka szkolenia kierowców. Nie zostajesz więc sam ze swoimi pytaniami i wątpliwościami. Zawsze możesz liczyć na wsparcie wykładowców, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem. 

Ponadto masz możliwość uczestniczenia w wykładach stacjonarnych, jeżeli jakikolwiek z omawianych tematów sprawi Ci trudności. Jeżeli zajęcia już się odbyły, zgłoś się na konsultację do naszego wykładowcy. Dzięki temu zyskasz pewność, że dobrze rozumiesz omawiany materiał i z łatwością wykorzystasz zdobytą wiedzę podczas prowadzenia samochodu. 

Dlatego jesteśmy pewni, że internetowy kurs na prawo jazdy w OSK L-MOT pomoże Ci poznać swoje prawa i obowiązki jako kierowcy, a także opanować podstawy kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym.

Jak przebiega internetowy kurs na prawo jazdy w OSK L-MOT?

Pierwszym krokiem, jaki obowiązuje każdego z kursantów, jest zapisanie się na szkolenie. Podczas wizyty w naszej szkole jazdy zgłoś chęć uczestniczenia w internetowym kursie na prawo jazdy.

Szczegółowe informacje na temat zapisów znajdziesz w artykule: Zapisy na prawo jazdy Radom krok po kroku

 

Następnie otrzymasz dostęp do przygotowanych przez nas materiałów szkoleniowych. Uczestniczysz w pełnym kursie teoretycznym, który przygotuje Cię do bezpiecznego rozpoczęcia zajęć praktycznych. Każdy z modułów dotyczy wybranych zagadnień. Nie musisz realizować ich w terminach, w których odbywają się zajęcia stacjonarne. Dzięki temu zyskujesz pełny komfort i możliwość skupienia się w 100% na opanowaniu niezbędnej wiedzy bez stresu. Z kolei wsparcie naszych wykładowców zapewni wysoką jakość internetowego kursu na prawo jazdy. 

Dodatkowo masz możliwość monitorowania swoich postępów w nauce. System ewidencjonuje czas spędzony na zajęciach teoretycznych online. Dzięki temu zrealizujesz  w 100% zakres szkolenia w obowiązującym wymiarze godzin.

Kiedy warto realizować kurs prawa jazdy przez internet?

Kurs prawa jazdy przez internet sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które z różnych względów nie są w stanie uczestniczyć w wykładach stacjonarnych. Są to między innymi:

  • kursanci, którzy ze względu na pracę lub studia często zmieniają swoje miejsce pobytu,
  • osoby, które chcą odbyć szkolenie w innych godzinach niż obowiązujących w przypadku zajęć stacjonarnych,
  • kursanci, którzy nie mają możliwości dojeżdżania do ośrodka szkolenia kierowców na zajęcia stacjonarne.

 

Tak naprawdę każdy może wybrać kurs prawa jazdy przez internet. Jeżeli zależy Ci na możliwości zdobywania wiedzy w dowolnej chwili i miejscu oraz chcesz zaoszczędzić czas, to rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania. Ponadto będzie dobrą alternatywą dla kursu eksternistycznego.  

Gdzie zapisać się na kurs na prawo jazdy przez internet?

Kurs na prawo jazdy przez internet zrealizujesz w OSK L-MOT. Jeżeli wybierzesz naszą szkołę jazdy, zyskasz merytoryczne wsparcie doświadczonych wykładowców oraz instruktorów, którzy egzaminowali kandydatów na kierowców w WORD. Dodatkowo zapewniamy trzy różne metody zapisów na kurs na prawo jazdy przez internet. 

 

 

Ponadto możesz zgłosić się do naszej szkoły jazdy osobiście. Podpowiemy Ci, co zrobić, by zapisać się na szkolenie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat kursu na prawo jazdy przez internet w OSK L-MOT, również zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty nauki jazdy u egzaminatorów!