5 porad, jak zdać egzamin na prawo jazdy bez stresu
– Prawo jazdy bez stresu

Wieloletnie doświadczenie w roli egzaminatorów, pozwoliło nam na opracowanie najskuteczniejszych metod w walce ze stresem przedegzaminacyjnym. Sprawdź, 5 sprawdzonych sposobów na stres podczas egzaminu i dołącz do grona kierowców bez niepotrzebnych emocji.

Prawo jazdy bez stresu – czy to możliwe? 

Egzamin na prawo jazdy to bardzo stresujące doświadczenie dla większości  kursantów. Nie ma w tym nic dziwnego. To przecież jeden z ważniejszych momentów w życiu dorosłego człowieka. Uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdem nie musi jednak wiązać się z paraliżującym stresem. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym podejdziesz do egzaminu bez niepotrzebnych nerwów. Zastanawiasz się, jak zdać egzamin na prawo jazdy bez stresu? Podpowiadamy.

Jak zdać prawo jazdy bez stresu?

Po skończonym kursie na prawo jazdy nadchodzi moment na zapisanie się na egzamin państwowy. To ostatni etap w drodze do zdobycia wymaganych uprawnień i samodzielnego prowadzenia pojazdu. Stres pojawiający się w takiej chwili jest normalnym zjawiskiem, jednak zbyt duże zdenerwowanie może uniemożliwić zdanie egzaminu. Nawet doskonale opanowane manewry mogą okazać się niewykonalne. Warto więc wiedzieć, jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy bez stresu, by mieć pewność, że nie będzie on przeszkodą w tym ważnym dniu.

Wbrew powszechnej opinii da się uzyskać prawo jazdy bez stresu. Należy jednak kierować się kilkoma prostymi zasadami, które pozwolą na redukcję silnych emocji do minimum. Poznaj 5 sposobów, których skuteczność została poparta wieloletnim doświadczeniem egzaminatorów 

1. Dobry kurs to podstawa

Prawo jazdy bez stresu? To możliwe. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na pewność siebie za kierownicą jest  jakość ukończonego kursu. Tylko wykwalifikowani instruktorzy i umiejętności ćwiczone w odpowiedni sposób umożliwiają zachowanie spokoju na egzaminie końcowym. Kursant, który nie przećwiczył wszystkich ważnych manewrów, nie będzie przygotowany do bezpiecznego prowadzenia pojazdów, co przełoży się na stres podczas egzaminu. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zdać prawo jazdy bez stresu, rozważnie wybierz szkołę jazdy. Sprawdź, jakie możliwości oferuje. Zapoznaj się również z opiniami osób, które ukończyły już szkolenie w danym ośrodku.  

W OSK L-MOT otrzymasz dodatkowo wsparcie psychologa, który zapewnia profesjonalną pomoc w zwalczaniu stresu oraz negatywnych emocji związanych z egzaminem państwowym.

2. Postaw na to, co dla Ciebie znajome. Egzamin na prawo jazdy bez stresu na pojeździe szkoleniowym

Wybór odpowiedniej szkoły, to nie jedyna kwestia, która umożliwia  podejście do egzaminu na  prawo jazdy bez stresu. Każda zmiana to dodatkowy czynnik wpływający na samopoczucie podczas egzaminu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość odbycia egzaminu w pojeździe, który był wykorzystywany podczas trwania kursu. Mówi o tym  art. 53 ust. 4a ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011 roku: 

 

,,Praktyczna część egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii

AM, A1, A2, A, B lub B+E na wniosek i koszt osoby egzaminowanej, jest prowadzona

wskazanym pojazdem ośrodka szkolenia kierowców, który prowadził szkolenie tej osoby’’

 

Nie musisz więc narażać się na dodatkowy stres związany z koniecznością kierowania innym samochodem, niż ten, który towarzyszył Ci podczas  szkolenia. Znajomy pojazd to większa pewność siebie za kierownicą.  W OSK L-MOT możesz skorzystać z takiego rozwiązania, wybierając pakiet Premium lub VIP.

 

3. Zmień swoje podejście. Egzaminator to Twój pasażer i nawigator 

Obecność egzaminatora  jest jednym z głównych czynników wzmagających stres podczas egzaminu. Poczucie, że ktoś cały czas ocenia poziom naszych umiejętności  może wywołać niemałe zdenerwowanie. Dobrym sposobem na uporanie się z tym problemem jest zmiana podejścia do obecności egzaminatora w samochodzie. Jak zdać prawo jazdy bez stresu?  Wyobraź sobie, że egzaminator to po prostu zwykły pasażer, który musi zostać bezpiecznie dowieziony do celu. Jego polecenia możesz traktować jak pomoc oraz  nawigowanie podczas podróży po mieście.

Dużym ułatwieniem będzie również egzamin próbny z byłym egzaminatorem w OSK L-MOT. Z takiej możliwości możesz skorzystać, decydując się na pakiet Premium lub VIP.

Jeśli chcesz na własnej skórze przekonać się, jak bez stresu zdać egzamin na prawo jazdy, wypróbuj tę metodę. Będziesz zdziwiony, jak  zmiana podejścia może wpłynąć na większy spokój podczas wykonywania manewrów egzaminacyjnych. 

4. Instruktor na egzaminie. Czy to dobry sposób na to, jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy bez stresu

Niewiele osób korzysta z możliwości przystąpienia  do egzaminu wraz z instruktorem, który prowadził lekcje praktyczne podczas trwania kursu. Obecność instruktora może pomóc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy bez stresu. Dodatkowe wsparcie emocjonalne ulubionego instruktora może okazać się bardzo ważne w drodze do sukcesu. Zastanawiając się,  jak zdać egzamin na prawo jazdy bez stresu, warto więc  przemyśleć to rozwiązanie. Po podjęciu decyzji konieczne jest złożenie stosownego wniosku w wybranym ośrodku egzaminacyjnym. Koszt egzaminu jest w takiej sytuacji niezmienny.

Jeżeli chcesz skorzystać z takiej możliwości, postaw na pakiet VIP w OSK L-MOT!

5. Odpoczynek i dobre nastawienie to najlepszy sposób na to, jak bez stresu zdać egzamin na prawo jazdy 

Nie warto tworzyć negatywnych scenariuszy i godzinami zamartwiać się przed przystąpieniem do egzaminu. Najprostszym sposobem, jak zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy bez stresu, jest po prostu pozytywne nastawienie. Jeśli będziesz przekonany, że wszystko potoczy się zgodnie z planem, ograniczysz znacząco stres. Bardzo ważną kwestią jest również zmęczenie.  

Zmęczony kierowca nie będzie potrafił wykorzystać wszystkich swoich umiejętności, a nawet może stać się poważnym zagrożeniem na drodze! Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć , jak zdać prawo jazdy bez stresu, skup się na zapewnieniu sobie odpowiedniej dawki snu i dobrych myśli. Masz tendencje do zamartwiania się? Wybierz poranne godziny egzaminu, by nie mieć zbyt wiele czasu na obawy.  

OSK L-MOT – przekonaj się razem z nami, jak zdać prawo jazdy bez stresu

OSK L-MOT to szkoła jazdy stworzona przez egzaminatorów z wieloletnim doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie kursanta do prowadzenia pojazdów. Jak bez stresu zdać egzamin na prawo jazdy? Głównym czynnikiem wpływającym na zdenerwowanie za kierownicą, jest brak przekonania o własnych umiejętnościach. Nasi instruktorzy wielokrotnie omawiają popełniane błędy, zwracając uwagę na samopoczucie kursanta. 

Oferujemy również możliwość konsultacji z psychologiem, który pomaga zrozumieć mechanizmy działania silnych emocji, a następie wyeliminować stres. Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie Ci zapanować nad zdenerwowaniem i zdać prawo jazdy bez stresu.

Oferujemy aż 3 warianty kursów dopasowanych do różnych potrzeb kandydatów na kierowcę. Indywidualne podejście i wykwalifikowana kadra, to gwarancja nie tylko spokojnego podejścia do egzaminu, ale również właściwego przygotowania do samodzielnej jazdy.