Ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy?
Jak szybko można zdać prawo jazdy?

Kurs na prawo jazdy jest obowiązkowy dla każdego kandydata, który chce uzyskać uprawnienia kat. B. Zwróć uwagę na wybór terminu szkolenia w taki sposób, by móc w pełni poświęcić się przygotowaniom. Ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy? Ile godzin trwa kurs na prawo jazdy kat. B? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy?

Odpowiednie przygotowanie do egzaminu państwowego wymaga czasu. Od zdobytej wiedzy i umiejętności zależy bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdy kandydat powinien podejść do szkolenia z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Wiemy jednak, że nasi kursanci mają również inne obowiązki. Odpowiedź na pytanie: ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy, okazuje się więc kluczowe.

Każdy kurs na prawo jazdy musi spełniać wymagania zawarte w ustawie. Nie da się ominąć kilku zajęć praktycznych czy skrócić teorii. Mimo to czas trwania kursu na prawo jazdy różni się w zależności od szkoły nauki jazy. Niektóre z nich przeceniają swoje możliwości, co prowadzi do dłuższego oczekiwania na kolejne zajęcia. W OSK L-MOT dbamy o to, aby nie dochodziło do takich sytuacji. Ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy w naszej szkole?

  • Zajęcia teoretyczne prowadzimy przez 2 dni w tygodniu. Każdy dzień to 4 godziny lekcyjne wykładów, a realizacja całej części teoretycznej kursu zajmuje średnio 4-5 tygodni.
  • Z kolei jazdy szkoleniowe realizujemy codziennie od poniedziałku do piątku. Kurs praktyczny zajmuje średnio 4-5 tygodni.

 

Sprawdź naszą ofertę: Kurs na prawo jazdy w Radomiu

Ile godzin trwa kurs na prawo jazdy kat. B?

Informacje na temat tego, ile godzin trwa kurs na prawo jazdy kat. B, znajdziesz w rozporządzeniu z dnia 4 marca 2016 roku w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców. W tej kwestii nie ma dowolności i każda szkoła musi zrealizować z kursantami podstawowy program przygotowań. Obejmuje on zajęcia teoretyczne, jazdy szkoleniowe oraz szkolenie z pierwszej pomocy.

Ile godzin trwa kurs na prawo jazdy? Ustawa wymaga, by przygotowania do egzaminu państwowego obejmowały co najmniej 60 godzin.

  • 26 godzin zajęć teoretycznych, na których poznasz przepisy ruchu drogowego oraz zdobędziesz wiedzę niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • 30 godzin zajęć praktycznych, podczas których przygotujesz się do zadań realizowanych podczas egzaminu, zachowania w różnych sytuacjach na drodze oraz podejmowania świadomych decyzji,
  • 4 godziny szkolenia z pierwszej pomocy, które umożliwią skuteczną pomoc w przypadku zagrożenia życia.

 

Czas trwania kursu na prawo jazdy musi obejmować każdy z tych elementów. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre szkoły proponują swoim kursantom rozszerzone szkolenie obejmujące większą liczbę zajęć praktycznych. Wiemy już, ile godzin trwa kurs na prawo jazdy kat. B. Od czego jednak zależy czas, jaki musisz poświęcić na przygotowania?

Od czego zależy czas trwania kursu na prawo jazdy?

Jak wspomnieliśmy na początku, przygotowania do roli kierowcy wymagają poświęcenia czasu oraz poważnego podejścia do obowiązków. Terminy zajęć praktycznych są ustalane indywidualnie z każdym kursantem. Dlatego też możemy śmiało powiedzieć, że czas trwania kursu na prawo jazdy zależy między innymi od Twojej dyspozycyjności. Jeżeli nie będziesz w stanie uczestniczyć w zajęciach regularnie, przesunie się termin ukończenia szkolenia. 

 

Ponadto warto zwrócić uwagę na opinie kursantów, którzy ukończyli szkolenie w wybranym przez siebie OSK. Zdarza się, że czas trwania kursu na prawo jazdy przedłuża się ze względu na podejście instruktorów. Powszechną praktyką jest zapisywanie na szkolenie zbyt dużej liczby kursantów, co powoduje problemy z ustaleniem harmonogramu regularnych zajęć praktycznych. Jeżeli chcesz tego uniknąć, nasza szkoła będzie trafionym wyborem. Dlaczego? Podchodzimy do każdego kursanta indywidualnie i nie dopuszczamy do takich sytuacji.

Ile trwa nauka teorii na prawo jazdy?

Wiele pytań kursantów dotyczy również tego, ile trwa nauka teorii na prawo jazdy. Każdy uczestnik szkolenia chce zaplanować sobie najbliższe dni lub tygodnie. Dlatego warto pamiętać o możliwości realizacji zajęć teoretycznych online. Jeżeli kursant zdecyduje się na to rozwiązanie, ale ma pytania lub wątpliwości, może zgłosić się do nas w celu indywidualnego omówienia wybranego zagadnienia. Dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w zajęciach grupowych, na których zostanie zrealizowany problematyczny temat.

Ile trwa nauka teorii na prawo jazdy w OSK L-MOT? Realizujemy zajęcia przez 2 dni w ciągu tygodnia. Łączny czas realizacji zajęć wynosi zazwyczaj 4-5 tygodni. 

Jak szybko można zdać prawo jazdy w Radomiu?

Jeżeli zastanawiasz się, jak szybko można zdać prawo jazdy w Radomiu, musisz pamiętać również o możliwości realizacji szkolenia w trybie online. W takiej sytuacji przygotowujesz się samodzielnie do egzaminu teoretycznego. Następnie po uzyskaniu wyniku pozytywnego z części teoretycznej w WORD przystępujesz do zajęć praktycznych. Jeśli zdecydujesz się na szkolenie w OSK L-MOT, wiele zależy od wyboru pakietu. Jak szybko można zdać prawo jazdy w Radomiu?

Łączny czas trwania kursu na prawo jazdy wynosi około 2,5 miesiąca. Musisz jednak pamiętać, że:

  • kurs premium zapewnia dodatkowe 5 godzin zajęć praktycznych przed egzaminem. W takim przypadku masz do dyspozycji 36 godzin jazd szkoleniowych,
  • szkolenie VIP zakłada możliwość realizacji dodatkowych 9 godzin jazd, czyli łącznie dysponujesz 40 godzinami zajęć praktycznych.

 

Nie martw się, dodatkowe godziny nie przedłużą czasu trwania kursu na prawo jazdy. Zrealizujesz je między momentem zapisania się na egzamin, a faktycznym przystąpieniem do egzaminu praktycznego w WORD. Wiesz, już ile czasu zajmuje zrobienie prawa jazdy. Jeżeli masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu i zapisów na szkolenie!